Zespół

Jakub Ananicz 

Prezes Zarządu

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz International Business. Współzałożyciel startup’u IT Software Operations świadczącego usługi dla międzynarodowych klientów na terenie Polski oraz Chin, który osiągnął tytuł Lidera Przedsiębiorczości w 2010.

Doświadczenie w zakresie finansów zdobywał m.in. w firmie konsultingowej EY. Pomysłodawca pierwszej w Polsce platformy faktoringowej Faktorama. Za jej stworzenie znalazł się wśród zwycięzców plebiscytu “Ludzie Faktoringu”.

Tomasz Skuza

Wiceprezes Zarządu

Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z wiodących wiedeńskich kancelarii adwokackich. Dyrektor operacyjny oraz osoba utrzymująca relacje z kluczowymi klientami. Tomasz specjalizuje się w prawnych zagadnieniach faktoringu, zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku. Unikatowe połączenie wiedzy prawniczej wraz z praktyką biznesową zaowocowało stworzeniem nowych produktów dla klientów Faktoramy jak np. faktoring zaliczkowy.

Rada Nadzorcza:

Andrzej Żurawski 

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Założyciel BonusCard sp. z o.o., w ostatnich latach zaangażowany w świadczenie usług konsultingowych dla firm sektora finansowego i telekomunikacyjnego w zakresie doradztwa strategicznego, programów lojalnościowych i CRM oraz usług dodanych dla telefonii komórkowej. Przedsiębiorca związany z rynkiem TMT, inwestor działający aktywnie w kilku start-up’ach.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Harvard University. Wykładowca SGH i autor publikacji naukowych, zaangażowany w prace badawczo-rozwojowe i współpracę pomiędzy środowiskiem akademickim, a biznesem.

Tomasz Marczuk 

Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Pomysłodawca i założyciel spółki BonusCard Sp. z o.o. prowadzącej działalność inwestycyjną (fundusz kapitału zalążkowego) o charakterze inkubacji nowych przedsięwzięć, której celem jest powoływanie na polskim rynku nowych podmiotów gospodarczych wspólnie z ich pomysłodawcami i inwestorami prywatnymi. W ramach projektu Spinaker Innowacji pełni m.in. funkcję Dyrektora Inwestycyjnego. Aktualnie sprawuje również funkcje zarządcze w kilku przedsięwzięciach typu start-up na rynku polskim.

Jakub Łączkowski 

Członek Rady Nadzorczej

Doświadczony menedżer i przedsiębiorca. Współzałożyciel Kerris Group, jednej z najszybciej rozwijających się agencji interaktywnych w Polsce, laureata Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Jest również twórcą Pozamiatane.pl, największej w Polsce platformy umożliwiającej zamawianie online sprzątania. Aktywnie wspiera osoby, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. Jest mentorem warszawskiej edycji prestiżowego, międzynarodowego programu akceleracyjnego – Founder Institute.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie.